Pierwszy lot

Postanowiliśmy na wakacje wybrać się na podróż na inny kontynent. Dobrze przygotowujemy się do naszej wycieczki. Pakujemy wszystkie potrzebne rzeczy. Zastanawiamy się, czy lepsza będzie podróż lotnicza, czy raczej morska. Podobna ta pierwsza jest o wiele bezpieczniejsza, ponieważ w samolotach się o wiele mniej wypadków niż w innych środkach transportu. Natomiast na statku możemy doświadczyć choroby morskiej. Jednak po pierwszym okropnym tygodniu reszta wycieczki będzie wspaniałym przeżyciem.

 

To znaczy, pomijając fakt przebywania na środku oceanu i zanudzaniu się z braku pomysłów na rozrywkę. W końcu decydujemy się na lot samolotem. Pierwszy raz przeżyjemy coś takiego i jesteśmy bardzo podekscytowani tą perspektywą. Wcześniej dowiadujemy się, jakie są wymagania na lotnisku.

 

Odkrywamy, że bagaż musi mieć określoną wagę. W innym wypadku będziemy musieli dopłacić za nadbagaż. To samo tyczy się naszej torby podróżnej. Nie może być zbyt duża, bo nie będziemy mogli jej wnieść na pokład samolotu. W końcu kupujemy odpowiednie bilety w pierwszej klasie, bo nie mamy ochoty siedzieć obok krzyczącego dziecka lub zasypiającego obcokrajowca.

Idziemy w stronę odpowiedniego terminalu. Stewardessa wyjaśnia nam wszystko i pozwala przejść i usadowić się na swoim miejscu. Gdy jesteśmy w środku, personel pokładowy omawia bezpieczeństwo podróży lotniczej. Mówi, co zrobić w przypadku niebezpieczeństwa, ale jednocześnie stara się uspokoić i rozbawić pasażerów. W radosnej atmosferze rozpoczynasz swój pierwszy lot.

Samolot przyspiesza na pasie startowym, aż w końcu podnosi dziób i wyrusza w przestworza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>