Niebezpieczny lot samolotem?

Rok 2014 to istna plaga katastrof w ruchu lotniczym. Historia jednak pokazuje, że nie ma już bezpiecznych tras. Faktem pozostaje jednak, ze katastrofy lotnicze zdarzały się bardzo rzadko.

Air Asia i jego tragiczny rejs z przesuniętą godzina lotu, a potem jego zniknięcie z radarów wstrząsnęło w mediach niczym grom z jasnego nieba.

 

Tym razem odnaleziono wrak samolotu, a  także stwierdzono iż na pokładzie samolotu znajdowało się 162 osoby. Tra cały czas akcja ratunkowa, ale na razie nie podano do publicznej wiadomości ile jest ofiar śmiertelnych.

Dziś jednak nasuwają się pytania o bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Faktem jest, że tanie linie lotnicze odnotowują większe czy mniejsze awarie swoich samolotów. Statystki jednak wskazują jednak na tragiczne bilans. Od dekady nie było tyle wypadków lotniczych wraz z ofiarami śmiertelnymi liczonych w setkach. Do tego dochodzą ofiary, których nie odnaleziono w wyniku zaginięcia samolotów.

Latamy coraz częściej, bo cenimy czas i pieniądze. Jednak ci, co chcą zarobić miliony na przelotach oszczędzają na bezpieczeństwie samolotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>