Ikar i Dedal

W historii świata jest wiele opowieści o tym, kiedy ludzie chcieli wznieść się ponad ziemię. Aby dotknąć chmur i słońca. Czasem ich lot był tym pierwszym i ostatnim. Kiedy rozsądek przegrywał z ryzykiem, z młodością i marzeniami. Dziś lot nie jest w sferze nierealnych marzeń. Dziś to nawet za 1 zł można polecieć z Warszawy do Londynu.

Podróże w kosmos są marzeniem ludzi poszukujących wrażeń. Wciąż im mało wyzwań, przeszkód do pokonania i dlatego taki księżyc jest sporym marzeniem. Kosztuje i zabiera czas.

Poszukiwania podróży tam gdzie jeszcze się samemu nie było, a nawet tam gdzie inny człowiek nie postawił nogi są wyzwaniem dla  strefy rozwijania się podróży powietrznych. Dziś podróżowanie samolotem czy helikopterem jest normalnym środkiem transportu. W dotarciu do określonego celu i konkretnego czasu. Biznes, podróże i inne wyjazdy są teraz łatwiejsze w organizacji niż były dotychczas.

Lot ma w sobie tę niesamowitą przyjemność i strach, bo nie mamy nad niczym kontroli. Oprócz tego, że w krótkim  czasie docieramy w dowolne miejsce na ziemi, równie łatwo możemy nie trafić tam w ogóle.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>